AlFi - za vším hledej dítě

2. června 2022 , 15:09

2. června 2022, 15:09

 

 Co je AlFi

Spolek AlFi, z.s. vznikl na základě společného zájmu – tím byly a jsou rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra.

Co znamená AlFi? Za vším hledej…dítě. Alžbětka a Filip jsou děti dvou z nás a obě děti mají diagnózu PAS.

 

Co je cílem AlFi

Pomáhat rodinám s dětmi s autismem, jelikož život s touto diagnózou není snadný. Rády bychom pomohly rodinám předejít mnoha obtížím, které jsme samy zažily. Chtěly bychom vám ukázat, že život s autismem má i spoustu světlých stránek a na ty temnější alespoň nebudete sami. A v neposlední řadě jsme si vzaly za cíl nemlčet o autismu, ale naopak vysvětlovat, seznamovat, objasňovat lidem okolo nás, co je autismus. Čím více budou lidi vědět, tím větší máme šanci, že se budeme méně setkávat s nechápavými pohledy nebo i hlasitými projevy nesouhlasu od kolemjdoucích. 

 

"Paní ředitelka Mariánková i její kolegyně přistupují ke své práci s láskou a trpělivostí, která je jim blízká. Všechny pomůcky, které při hrách používají jsou interaktivní, promyšlené, s edukačním podtextem, přesně takové jaké bych i já chtěla mít pro své děti. Ke spolupráci se spolkem jsme se dostali přes našeho zaměstnance, který AlFi navštěvuje se svým synem a jsou tam moc spokojeni. Již na první schůzce jsme se domluvili s paní ředitelkou, že rádi podpoříme jejich provoz tonery, kancelářskými potřebami a dalšími věcmi, které každodenně potřebují a využijí při terapii s dětmi. Z každého setkání pořizují s dětmi obrázky a fotodokumentaci, kterou lepí do sešitu, tak aby si děti příští sezení mohli připomenout a i rodiče si mohli prohlédnout zajimavé aktivity, které asistentky a paní ředitelka pro děti připravily.
Minulý týden se děti i jejich rodiče zúčastnili pobytu, na kterém se všichni skvěle pobavili a rodiče, měli možnost si odpočinout. Těšíme se na letní tábor, kterého se s radostí zúčastníme, stejně tak jako jsme se zúčastnili kroužků, které má AlFi pro děti připravené několikrát do týdne. Jejich služby jsou špičkové, odborné, hravé, přizpůsobené každému na míru. Osobní asistentky i paní ředitelka jsou osoby se srdcem na správném místě a věnují se dětem po odborné i lidské stránce naprosto perfektně. Držíme Vám palce a brzy naviděnou."

Žaneta Papíková, ředitelka Nadace Z + M

 

AlFi, z.s. 

Brandlova 1267/6

702 00 Ostrava

 

www.alfi-ostrava.cz

 

T | +420 603 337 641

E | info@alfi-ostrava.cz