Míša s maminkou rehabilitují

13. září 2022 , 13:22

13. září 2022, 13:22

 

Příběh Míši

"Míši je 7let a byla nedonošené miminko. Již v ranném těhotenství začaly první zdravotní komplikace a po porodu se přidaly další. V porodnici jsme na JIP strávily něco přes měsíc, než jsme se obě dostaly domů.

V průběhu prvních roků života Michalky jsme navštěvovaly mnoho odborných lékařů, Míša si do života nese celý raneček zdravotních obtíží. Centrální hypotonický syndrom negativně ovlivňuje její pohyb, motoriku a celkový psychomotorický vývoj. Dále válčí resp. válčíme s jejím obtížným a nedobrovolným příjmem pití a stravy, a s poruchou spánku. Míša je přenašečkou těžké formy Hemofilie typu A. Péče je celkově po všech stránkách náročná.

Mišulka miluje zvířata a také kreslení, obojí krásně propojuje, zvířátka jsou jejím hlavním tématem, ve všech ohledech.

Já, jako milující maminka, se snažím ze všech sil zajistit pro dcerku vše potřebné. S Míšou dlouhodobě a pravidelně absolvuji rozličné podpůrné terapie a nácviky, které jí pomáhají, a kladně ovlivňují její rozvoj. V poslední době se ji zhoršily skoliózní deformity a vychylování páteře, a s tím je spojená i větší bolestivost zad a nožiček. Aktuální obtíže Michalky v motorice souvisí jak se základní diagnózou, ke které patří i hypermobilita kloubů a ochablé svalstvo, tak i s podkolenní cystou, která utlačuje měkké tkáně. Dcerce byla doporučena intenzivní neurorehabilitace v Sanatoriu Klimkovice, která však není hrazena zdravotní pojišťovnou.

Ještě jednou děkuji za finanční pomoc s úhradou neurorehabilitačního programu Reha Motion, i za milé setkání".

Maminka Míši

 

Nadace Z + M uhradila Míši intenzivní rehabilitační program Reha Motion ve výši 30 000 Kč. Tyto rehabilitace poskytují Sanatoria Klimkovice a jde o intenzivní cvičení s terapeutem v prostředí terapeutického boxu. Terapie pomáhájí dětem jak fyzicky, tak také působí velice dobře i na jejich psychiku.

AquaKlim, s.r.o.

Sanatoria Klimkovice

Hýlov 24, 742 84 Klimkovice

 

www.sanklim.cz 

 

T | +420 800 229 228, E | recepce@sanklim.cz