Otočná autosedačka pro Dorotku

12. července 2022 , 14:32

12. července 2022, 14:32

 

"Byla bych velmi ráda, kdy nám bylo možné příspět na speciální zádržný systém do automobilu, který by dceru bezpečně udržel a zajistil by jí lepší oporu těla. Současná běžne dostupná autosedačka dle neurologa nevyhovuje a doporučil nám zcela jinou." Obrací se na naši nadaci maminka Klára s žádostí o speciální autosedačku.

 

Příběh Dorotky

Dorotka je malá slečna, která ke svému životu potřebuje osobní automobil, jelikož není schopna ujít ani krátke trasy. Když s maminkou zkoušely cestovat MHD, je pro ně cesta 3x delší a velmi komplikovaná. Dorotka v MHD dostává afekty, nespolupracuje a nechápe situace kam a proč cestují. Mnohdy se stává, že se válí i po zemi autobusu. Ve svých skoro třech letech váží bezmála 17 kg a když má záchvat, častokrát to vypadá, že se s ní maminka 'pere'.

S maminkou najedou i 400 až 500 km týdně především k lékařům, do školky, pravidelně navštěvují ergoterapie a rehabilitace a tak je pro ně cestování automobilem důležitou součástí dne. 

 

Dorotčina diagnóza: vrozené vady, vývojové dysfazie, dyspraxie, poruchy hrubé motoriky, neurovývojové vady, ADHD, porucha autistického spektra, a nerovnoměrný vývoj.

"Nadace Z + M uhradila Dorotce novou otočnou autosedačku typu Fun Baby ve výši 11 980 Kč, která je určena k přepravě dětí se speciálními potřebami. Věříme, že se už teď bude Dorotce lépe a pohodlně cestovat."

Ing. Žaneta Papíková, ředitelka Nadace Z + M

 

"Moc děkujeme, že jsme byli vybráni a máme od Vás novou rehabilitační autosedačku. Autosedačka přišla hned druhý den poté, co jste nám volali jakou barvu jsme si vybrali.

Dorinka špatně snáší změny a tak byla autosedačka nejdříve první dny doma a dávali jsme do ní plyšáky a nyní už je v autě. Autosedačka byla přijata nad očekávání překvapivě dobře. Dori je v ní moc spokojená, už vyrazila na první delší cestu, kdy jí nepadala hlavička při únavě a nebyla zkroucená jako paragraf.

Ještě jednou děkujeme a přejeme pěkný zbytek dne", napsala nám maminka Dorotky, Klára.