Přispěli jsme Matyáškovi

24. května 2022 , 13:56

24. května 2022, 13:56

 

Nadace Z + M před časem přijala žádost o poskytnutí příspěvku na vertikalizátor Baffin TRIOpro malého chlapce Matýáše. Jakou každou došlou žádost jsme i tuto pečlivě pročetli a s Matyáškovými rodiči probrali veškeré detaily. Následně byla žádost schválena a naše nadace uhradila doplatek 29 999 Kč za zařízení, který je nad rámec plnění a nehradí jej pojišťovna. 

 

Příběh Matyáška

"Jmenuji se Matyášek Tazbirek. Narodil jsem se 16.06.2011 v 32. týdnu těhotenství. Ať už to bylo jakkoliv, po šesti měsících jsem odcházel z nemocnice domů s diagnózou, která mi do budoucího života zrovna neprospěla. Díky zákeřné chorobě zvané DMO*** jsem hodně opožděný za svými vrstevníky, ale moc se snažím. Máme za sebou léčebný pobyt v lázních Klimkovice, kde mi bylo doporučeno, abychom absolvovali KLIM-THERAPY®

Ta by mi mohla pomoci plazit se, sedět a možná i chodit, nic z toho zatím neumím. KLIM-THERAPY® však není hrazená žádnou pojišťovnou a je velmi drahá. Už je mi sedm let, jsem plný energie a užívám si život plnými doušky. Pokroky, které dělám jsou z hlediska běžného smrtelníka zanedbatelné, ba dokonce nepostřehnutelné, ale pro mne a mé rodiče jsou to mílové kroky, které jsem schopen dělat jen díky Vám!

Rád sportuji, byť jen pasivně v kočárku, podnikám různé výlety a účastním se všech možných akcí, co to jen jde. Moji rodiče mi dopřávají vše, co může chlapec s touto nemocí potřebovat, ale někdy je to i nad jejich síly, a tak bych Vás velice rád požádal o pomoc při mém každodenním boji za normální život.

Rád bych Vás také pozval na všechny akce, které pro mne pořádají moji rodiče a spřízněné organizace. Veškeré informace vždy naleznete zde. Celý výtěžek jde vždy pro mou potřebu, ať už se jedná o rehabilitace nebo kompenzační pomůcky.

Mockrát děkuji všem za podporu ať už je jakákoliv!!!

Váš Maty".

 

Výroba speciálního polohovacího zařízení pro Matyáše trvala

přibližně tři měsíce 

a nyní už slouží doma, jak nám sdělil jeho tatínek.

"Mockrát děkujeme, nejen za příspěvek, ale také za skvělý přístup a rychlost. Matyášek už si přístroj vyzkoušel a moc se mu líbí. Používat ho bude při hraní v sedě, při jídle a samozřemě při vertikalizaci. To vše povede k zpevnění trupu, krku a celkově k lepší stabilizaci těla a hlavičky.

Ještě jednou mockrát děkujeme a Přejeme hodně úspěchů".

Tomáš Tazbirek s rodinou

 

"Děkujeme za Váš email, a za to, že s námi sdílíte Váš životní příběh. Vážíme si toho a bylo nám velkým potěšením podpořit Matyáška a přispět mu na vertikalizátor, který jak věřím, mu udělá radost a pomůže v krůčcích za úspěchem".

Žaneta Papíková, ředitelka Nadace Z + M

 

Chcete-li Matyáškovi nabídnout pomoc či se zúčastnit jeho akcí, sledujte jeho webové stránky.
V případě, že byste se rozhodli přispět peněžitým darem, můžete využít transparentní účet: 2839793033/0800