Rehabilitace a sbírka pro Martina

25. srpna 2022 , 14:30

25. srpna 2022, 14:30

 

Para atletika je atletický sport, který provozují lidé všech typů tělesného postižením. Atletických disciplín se účastní sportovci, kteří jsou zařazování do klasifikačních tříd dle typu a rozsahu postižení.

Jedním z para sportovců je Martin Dvořák (28) ze Slapů u Tábora, atletický nadšenec a český reprezentant v Para atletice. Mezi jeho největší úspěchy patří cenný kov z Mistrovství Evropy v roce 2014 a titul Mistra světa do 23 let. V posledních letech se pravidelně účastní soutěží na vrcholové úrovni.

Aby byl Martin ve sportu úspěšný, potřebuje neustále rehabilitovat a udržovat své tělo v té nejlepší fyzické kondici. A vzhledem k tomu, že rehabilitace, které jsou pro Martina důležité nehradí zdravotní pojišťovna, rozhodli jsme se tohoto mladého sportovce podpořit a rehabilitace ve specializovaném centru Rehaspiro Lucie Machová (Praha) mu uhradit.

 

Příběh Martina

"Narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou. Nejdřív jsem se učil chodit a hodně mi pomáhaly lázně, kde jsem se v 11 letech dostal k atletice pro handicapované. Začal jsem makat a ve svých 18 letech jsem se dostal do reprezentace. To se psal rok 2012 a já jsem snil o startu na paralympiádě. Jo jsem trochu snílek. Tehdy bylo jasné, že jako zelenáč se do nominace nedostanu. Vzdávat se, to ale není můj styl, tak jsem to vzal přes Swansea v roce 2014, kde jsem získal bronz ve vrhu koulí přes juniorské Mistrovství světa rovnou do Londýna na olympijsky stadion a navíc s titulem juniorského mistra světa v kapse. Start pod pěti kruhy nevyšel ani v roce 2016, ale sen byl opravdu blízko. Chybělo 10 centimetrů. 

Dnes se momentálně připravuji na nadcházející Mistrovství světa. Mimo sport jsem zvládnul studium na Metropolitní univerzitě v Praze a také trochu pracuji v oboru IT. V nedávné době se mi podařilo vyhrát závod Grand Prix v Dubaji."

Martin Dvořák 

 

"Nyní s trenérem intenzivně pracuji na dílčích cílech

a připravuji se na nominační cyklus

na MS v Kobe v roce 2022."

Martin

 

 

Více o Martinovi 

 

 

 

V červnu, v termínu 9.- 10.6.2022, se v Paříži konal čtvrtý ročník soutěže Grand Prix, kterého se zúčastnilo více než 750 sportovců z 57 zemí. Martin a jeho klub Elite handicap sport reprezentoval Českou republiku a může se pochlubit skvělými výsledky.

 

Na podzim, ve dnech 23.- 29.11.2022, se v Portugalsku konají IWAS World Games 2022. Jde o hry, které byly navrženy tak, aby umožnily začínajícím paralympionikům a sportovcům poprvé ochutnat mezinárodní soutěže. Martin a sportovní klub Elite handicap sport se pečlivě připravují a chtějí tyto světové hry navštívit a samozřejmě vyhrát. 

Chcete-li i vy podpořit mladé sportovce a dopřát jim účast na těchto hrách, můžete tak učinit formou finančního příspěvku na této veřejné sbírce.