Rehabilitace pro Zuzanku

30. srpna 2022 , 00:03

30. srpna 2022, 00:03

 

Příběh Zuzanky

"Zuzanka se narodila před šesti lety ve 24. týdnu těhotenství s porodní vahou 600 g. Naštěstí se nenaplnily původní chmurné předpovědi a naším hlavním problémem byl opoždění psychomotorický vývoj, svalová hypotonie a porucha příjmu potravy. Díky pravidelné rehabilitaci Zuzanka dorovnává náskok ostatních dětí a vypadá to, že příští rok půjde do 1. třídy bez výraznějšího hendikepu. Děkujeme všem za podporu.

Žijeme ve stabilní, harmonické rodině nedaleko Ostravy a kromě dcery Zuzanky máme ještě třináctiletého syna. Konečně se nám ted podařilo najít fyzioterapie, které odpovídají našim potřebám. Jedná se o Pokrok rehabilitace v Ostravě jež nám byly doporučeny ideálně dvě dvouhodinové terapie týdně, lépe dvakrát týdně", říká maminka Zuzanky.

 

"Velmi rádi jsme přispěli Zuzance na její rehabilitace a přejeme jí ať ji cvičení baví a tak, jako jí dělá radost, tak jí i prospívá. Je to pro nás to nejmenší, co pro ni můžeme udělat a věříme, že brzy dožene i ostatní děti a vývojový nedostatek již bude minulostí".

Ing. Žaneta Papíková, ředitelka Nadace Z + M

 

"Chceme poděkovat Vaší nadaci za dar, který nám umožnil pět měsíců realizovat rehabilitace naší Zuzanky.

Udělala pokroky ve všech oblastech, na které se zaměřujeme. Největší odlišnost od ostatních dětí se vždy projevovala v chůzi a především chůzi po schodech, což se daří trénovat, a v chůzi se už vyrovná jiným dětem. Chůze po schodech se zlepšuje a je jen otázkou času, kdy se vyřeší. Vedlejším efektem rehabilitací je také zlepšení kognitivních schopností. Vyjadřovací schopnosti jsou perfektní. Na sociálních dovednostech pracujeme. Největším problémem zůstává porucha přijmu potravy, se kterou bude asi Zuzanka bojovat celý život, ale uvidíme", rodiče Zuzanky.

 

 

"Věříme, že i díky daru Nadace Z + M, 

bude dcera stát při nástupu do první třídy

na podobné startovní čáře,

jako ostatní děti",

rodiče.