Spolupracujeme s BĚHEJ LESY BÍLÁ 2022

7. června 2022 , 10:05

7. června 2022, 10:05

 

Charitativní běh PVZP FénixRun pomáhá neziskovkám

Charitativní běhy Pojišťovny VZP, a. s., s názvem PVZP FénixRun se letos spojily s běžeckým seriálem Běhej lesy.

V roce 2022 proběhne celkem osm charitativních běhů po celé republice. Výtěžek ze startovného běhů PVZP FénixRun bude beze zbytku věnován osmi neziskovým organizacím a nadaci Televize Nova. Všechny se dlouhodobě věnují dětským onkologickým pacientům, dětem po vážných úrazech, osobám s amputací dolních končetin nebo s jinými handicapy. Jedna z organizací rovněž pomáhá předčasně narozeným dětem a jejich rodičům. Peníze budou rozděleny mezi nadační fondy a spolky Nové Háro, NF Modrý hroch, NFDO KrtekNo Foot No Stress a NF Pink BubbleAponedoNadace Z + M, NF Ze Srdce PVZP a nadace Televize Nova.

 

O čem jsou závody BĚHEJ LESY 2022?

Běhej lesy je seriál 8 závodů v přírodě, který láká závodníky na trasy z 80 % na měkkém povrchu a ze 100 % na čerstvém vzduchu. Účastníci se s Běhej lesy podívají do unikátních lokalit na těch nejkrásnějších místech České republiky. Závody nabízí vždy kratší trasu kolem 10 kilometrů a delší variantu měřící zhruba 21 kilometrů. Samozřejmostí jsou pak i dětské závody či týmové soutěže.

Mezi lákadla seriálu patří běžně uzavřený lom Velká Amerika a hrad Karlštejn, památka UNESCO – Lednicko-valtický areál, dříve uzavřený vojenský újezd v Brdech, rozmanitá trasa ve Žďárských vrších na Vysočině, zapomenutý lovecký zámeček Kladská ve Slavkovském lese, závod Běhej lesy Bílá v srdci Beskyd, kde závodníky vyveze na start lanovka, letní varianta Jizerské 50 s ultramaratonskou 50 km trasou nebo šumavská příroda na pomezí stále aktivního vojenského újezdu Boletice. 

 

Závody konané v roce 2022

23.4.2022  Běhej lesy Lednice

21.5.2022  Běhej lesy Karlštejn

4.6.2022    Běhej lesy Vysočina

25.6.2022  Běhej lesy Slavkovský les

16.7.2022  Běhej lesy Brdy

6.8.2022    Běhej lesy Bílá 

27.8.2022  Běhej lesy Jizerská

10.9.2022  Běhej lesy Boletice

 

 

 

Seriál si rychle získal oblibu běžců i široké veřejnosti
a obdržel několik ocenění v rámci běžeckých závodů po celé republice.

 

Přidejte se také :-)
  
Registrace zde

 

Nadace Z + M zaštiťuje závod Běhej lesy Bílá

Dne 6.8.2022 se koná závod Běhej lesy Bílá, který zaštiťuje naše Nadace Z + M společně ve spolupráci s pojišťovnou VZP, a.s..

Proč je Běhej lesy Bílá tak oblíbený závod?

Na start vás vyveze čtyřsedačková lanovka. Zde uvidíte, jak jsou ty Beskydy neskutečně nádherné! Pak se rozběhnete na trať a začnou vám naskakovat vteřinky. Proběhnete se po hraničním hřebenu, kde je výhled na Lysou Horu, jižní masív Smrku a na druhé straně se vám představí v celé své kráse slovenská část Moravskoslezských Beskyd. Na obzoru je dokonce vidět Malou Fatru či Roháče.

Pokud chcete zažít tento netradiční, tříhodinový, intervalový závod, ve kterém vítěz nemá nic jisté až do poslední chvíle, tak vlastně musíte. Zažijete opravdový příval energie a pocitu štěstí v naší krásné české přírodě.

 

Veškeré informace k závodu, registrace a pravidla jsou k dispozici zde.