Vašek je nejlepší hráč roku 2021 v BOCCIE

25. dubna 2022 , 21:49

25. dubna 2022, 21:49

Již v dubnu jsme vás informovali, že jsme se zúčastnili 25. Mezinárodního havířovského turnaje v Boccie CZECH BOCCIA TOUR 2022, který proběhl v termínu 22.- 24.4.2022 v hale Národního tréninkového centra v Havířově.

Naším cílem bylo dozvědět se něco více o tomto sportu, ale hlavně podpořit fantastického, cílevědomého, mladého sportovce Vaška Herzingera, který se tomuto sportu věnuje již několik let poté, co prodělal pracovní úraz a život se mu otočil zcela naruby.

Vaškův příběh

"Jmenuji se Václav Herzinger, je mi téměř 33 let a bydlím v Kokorech, malé vesnici u Přerova. Zhruba před 10 lety se mi stal pracovní úraz, který mi převrátil celý život vzhůru nohama. Utrpěl jsem poškození krční páteře a míchy a zůstal jsem ochrnutý na celé tělo (kvadruplegie) s částečnou hybností horních končetin. Bohužel jsem doživotně upoután na elektrický invalidní vozík a závislý na pomoci rodiny a asistentů.

Dříve jsem vedl aktivní plnohodnotný život, hodně sportoval a nyní sám nic nesvedu.

Před 6ti lety jsem objevil paralympijský sport boccia, který mě nadchl a od té doby se mu aktivně věnuji a hraji ho za spolek Handicap Sport Club Havířov z.s. Pravidelně aspoň 2x týdně trénuji v Olomouci a rovněž i doma v Kokorech.

Boccia je jediný sport, který díky svému handicapu mohu provozovat a klub HSC Havířov je mému bydlišti nejblíže. Díky mým skvělým sportovním výsledkům, jsem byl letos už po třetí za sebou nominovaný Českou federací boccii a Českou asociací tělesně handicapovaných sportovců do reprezentace České republiky. Poslední dva roky byli sice silně ovlivněny pandemií Covid-19 a do zahraničí jsem se nepodíval, avšak na domácí scéně se mi loni dařilo a byl jsem opět povolán do reprezentace.

Letos mě konečně čekají minimálně 2 turnaje zahraniční, 3 mezinárodní v ČR, 3 tuzemské a asi 4 soustředění (reprezentační a klubové).

Přehled Vaškových úspěchů v roce 2021

• Prvně jsem vyjel díky pandemii na první kolo mezinárodního turnaje (zkr. MT) CZECH BOCCIA TOUR PRAHA (11-13.06.2021), kde jsem v soutěži párů získal s klubovým spoluhráčem stříbrnou medaili a v soutěži jednotlivců jsem skončil na 4.místě.
  • Dále se konalo druhé kolo MT v Havířově CZECH BOCCIA TOUR HAVÍŘOV (22-24.10.2021) a v jednotlivcích jsem obsadil 4.místo a v párech jsem s klubovým spoluhráčem vybojovali bronzovou medaili.
  • V posledním kole ze série turnajů CZECH BOCCIA TOUR v PLZNI (03-05.12.2021) jsem v jednotlivcích získal 2.místo
  • Na NÁRODNÍM TURNAJI V BOCCIE SH 2021 v Nymburku (26-28.11.2021), jsem vybojoval nádherné 1.místo.
  • Za celou sérii turnajů CZECH BOCCIA TOUR jsem nahrál nejvyšší skóre a byl jsem ve své kategorii BC3 vyhlášen nejlepším hráčem roku 2021 a dostal nádhernou skleněnou trofej.

Světová organizace boccii BISFED, zavedla novou podmínku, která umožňuje účastnit se turnajů pouze těm sportovcům, kteří mají zakoupené nové certifikované míče od prodejců s licencí.

Díky tomuto novému požadavku Vám píši a prosím o pomoc, jelikož si tyto nové míče musím pořídit, ale nemohu si je dovolit.

Vaše pomoc by mi obrovsky pomohla, udělala by mi velkou radost a nemusel bych celou částku platit sám a zbyly by mi potřebné peníze na pokrytí mých stálých měsíčních nákladů. Mohl bych jezdit na turnaje, naplno trénovat s novými míči a naučil se s nimi hrát, což mě bude trvat několik měsíců".

Václav Herzinger

"Milý Vašku, jsi velmi talentovaný a šikovný mladý muž, my ti velice gratulujeme k tvým úžasným výsledkům a je nám velkou ctí, že ti můžeme pomoci a pořídit certifikované míče, které potřebuješ na turnaje.

Přijmi je prosím od naší nadace jako dárek a přejeme ti, ať ti přinesou štěstí".